Stěhovací speciál MAN

30.6.2019

Tato série článků bude popisovat jednotlivé vozy ve vozovém parku stěhování a později i kamionové dopravy. Přiblížíme vám jednotlivé vozy, vybavení, ale i systémy, které nám usnadňují každodenní práci. Prvním vozidlem bude stěhovací speciál od výrobce vozidel MAN. Přesněji se jedná o vozidlo MAN TGX 26.440 s délkou ložné plochy až 15,5 metru.

 

Rozměry vozidla

Bylo by dobré přiblížit rozměry celého vozidla. Jak již bylo napsáno, vozidlo disponuje délkou ložné plochy až 15,5 metru. Dále šířkou a výškou, které dosahují 2,5 metru. Vozidlo má konečný objem 97 m3 s užitkovou hmotností 20 tun.

man_tgx_26.440.jpg 

Interiér vozidla

Vozidlo nabízí až 6 míst k sezení a lůžko pro dvě osoby. Dále je vybaveno systémem Webdispečink, který se stará o komunikaci mezi vozidlem a dispečerem a samozřejmě také o navigaci vozidla během jízdy. Veškeré informace o tomto systému můžete nalézt v dřívějším článku, který se Webdispečinkem zabýval.

 

Exteriér 

Vozidlo nabízí výkon až 324 kW, který zabezpečí, že vozidlo nezůstane stát v kopci ani při maximálním naložení. Jedná o opravdu dlouhé vozidlo s celkovou délkou více jak 10 metrů, výškou čtyř metrů a šířkou přesahující 2,5 metru. Vozidlo je samozřejmě vybaveno automatickou převodovkou, která ulehčuje řidiči cestu hlavně při průjezdu světovými metropolemi, kde musí vozidlo neustále zrychlovat a zpomalovat.

 

Závěr

Tímto článkem jsme vám přiblížili první vozidlo v našem vozovém parku. Příště se společně podíváme na Mercedes-Benz Sprinter, který využíváme teprve krátce po dobu jednoho roku.

Zoom gallery

HrubyMOVING > Aktuality > Stěhovací speciál MAN